KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

icon Telefon:
0414 471 40 05|
icon Fax:
0414 471 43 72
icon Mail:

MÜDÜRÜMÜZÜN ÖZGEÇMİŞİ

Adnan Yıldız

         1977 yılında Ceylanpınar’da Doğdu İlk ,Orta ve Lise Öğrenimini Ceylanpınar’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Dicle Üniversitesi Elektrik Bölümünde tamamlayan Yıldız Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden mezun olduktan sonra , yine aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamladı.


             Yerel Yönetimler dalında Yüksek Lisans yapan Yıldız, Siyaset Bilimi, Siyasal İletişim İkna Edeci İletişim. Dış Politika Analizi, Diplomasi Tarihi ,Uluslararası İlişkiler Uluslararası Ticaret, İthalat İhracat ,Dış Ticaret İşlemleri, İşletme Yönetimi . Dış Ticaret Uzamanlığı Girişimcilik, Dış Politika ve Diplomasi, ve Siyasal İletişim dallarında eğitimler aldı.


               Özel Şirketlerde yönetici olarak görev yaptı.
         TBMM’ de 22. dönemde Milletvekili Danışmanlığı görevinden sonra Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığında Göreve Başladı. 2016 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün emrinde Altınözü Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atandı.

             2017 yılında Ceylanpınar Belediyesine atanan Yıldız burada Kırsal Hizmetler Müdürü, Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne atanan Yıldız halen bu görevi yürütmektedir.


             Göreve Başladıktan sonra bir çok kültürel ve sosyal faaliyetlerin içerisinde yer aldı. Süper amatör ligde yer alan Belediye Spor Kulüp Başkanı, Türkiye Satranç Federasyonu 2. Lig de yer alan Gençlik ve Spor Derneği As Başkanı Süper Lig’ de oynayan Türkiye Bedensel Engelliler Ceylanpınar Basketbol takımında idareci olarak görev yaptı. Belediye bünyesinde açılan BESYO , Satranç Bisiklet ve Kick Box takımlarının gençlikle buluşmasını sağladı.
              İyi derece kürtçe ve orta derece İngilizce bilen Yıldız Evli ve 3 çocuk babasıdır.