Share

Ceylanpınar Belediyesi'nden Güneş Enerjisi Eğitimi

Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün hazırlamış olduğu proje kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansından almış olduğu teknik destek hibesi ile ilgili personele güneş enerjisi eğitim verildi.

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, Plan Proje Müdürü Nurullah Kösen ve diğer ilgili teknik personelin katılımıyla eğitimler verildi. Dersleri Çevre Mühendisi Merve Kulbakan ile Yasa Enerji Yönetim Kurulu üyesi Mansur Zafer Topaloğlu anlattı.

Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Projeler Müdürü Nurullah Kösen'in hazırladığı proje kapsamında Ceylanpınar Belediyesi teknik ekibi ve farklı kurumlardan gelen personele 4 gün boyunca eğitim verildi.

Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Projeler Müdürü Nurullah Kösen, belediye olarak enerji harcamalarını minimize etmek amacıyla teknik personele güneş enerjisi ve güneş enerjisi sistemleri üzerine eğitim verildiğini söyledi. Ceylanpınar Belediyesi'nin güneş enerjisinden istifade edebilmesi için proje hazırladıklarını ifade eden Kösen, yakın bir tarihte belediye enerji giderlerinin güneş enerjisinden karşılanacağını ifade etti.

Oluşturulma Tarihi : 02.03.2018