Share

Başkan Atilla: Halk Artık Devletine Güveniyor

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, A Haber televizyonunda yayınlanan Söz Teması programının canlı yayın konuğu oldu. Referandum sonuçlarından CHP'nin oy pusulası tartışmalarına, Güneydoğu'daki oy artışlarından Batı'nın Türkiye tutumuna kadar daha bir çok konunun konuşulduğu programda Başkan Atilla, yine çarpıcı tespitlerde bulundu. Başkan Atilla, oy pusulalarına itiraz eden CHP için "CHP ve HDP aynı kuyudan su içiyor ve aynı odaklar tarafından yönetiliyorlar" derken, Doğu ve güneydoğu'daki oy artışıyla ilgili "Artık halk uyanmıştır" diye konuştu. İşte Başkan Atilla'nın A Haber'deki değerlendirmelerinin satır başları...

REFERANDUMU GÖLGELEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Bunlar kendi çıkarları söz konusu olduğu zaman demokrattırlar. Bugün siyasette HDP ve CHP'nin izlediği yol ve strateji aynıdır. Aynı kuyudan su içiyorlar. Aynı kişiler tarafından yönetiliyorlar. 2015 yılında İstanbul Büyükçekmece ilçe seçim kuruluna oy pusulaları mühürsüz diye itiraz ediyor ve itirazı reddediliyor. O zaman CHP neredeydi. Referandum sonucunu gölgelemeye çalışıyorlar. Ama gölgeleyemeyecekler.

Adnan Menderes seçimleri kazandığında da itiraz etmişlerdi. Bunlar dedelerinden alışmışlar itiraz etmeye. Onlar, CHP zihniyetinin dışındakileri, Anadolu çocuklarının Türkiye'de yeri yokmuş gibi bir algı var onların zihniyetinde. Ellerinden gelse bizlere oy kullandırmazlar.

ARTIK TÜRK MİLLETİ UYANDI

o dönemler kapanmıştır. Artık Türkiye kendine gelmiştir. Hepimiz kendimize geldik. Artık başımızda liderimiz var. Başımızda Cumhurbaşkanımız var. Artık Türk milleti uyandı. 60 ihtilalinde bizler hiçbir şey yapamadık ama 15 temmuz'da hepimiz meydanlardaydık. Artık bize bunlar köylü, bir şey bilmez gözüyle bakmasınlar. Biz yine de diyoruz demokrasi var, seçime gediyoruz. Herkes demokrasiye saygı duymalı.

TEK ADAM ARAYANLAR KILIÇDAROĞLU'NA BAKSIN

Referandumda Hayır'a oy verenler YSK'yı neden hedef gösteriyor. Seçimin meşruiyetini gölgelemeye çalışıyor. Şimşekleri başka yere çekmek adına. Ben CHP seçmenine seslenmek istiyorum. 8 kez seçim kaybetmiş birini daha başınızda ne kadar tutacaksınız. Bana kalsa ben Kılıçdaroğlu'nun gitmesini istemiyorum. Ama CHP seçmenleri genel başkanını sorgulayacağına YSK'yı hedef alıyorlar. Ayrıca seçim sürecinde Cumhurbaşkanımız için ne diyorlardı tek adam olacak diyorlardı. Elinizi vicdanınıza koyun. Eğer tek adam varsa o da 8 kez seçim kaybetmiş birinin Japon yapıştırıcısı ile koltuğa yapışmış olandır. Tek adam varsa o da Kılıçdaroğlu'dur. Cumhurbaşkanımız ise gençlik kolları başkanlığından Cumhurbaşkanlığına kadar zaferden zafere koşmuş bir liderdir.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA OYLAR NEDEN ARTTI?

Doğu ve Güneydoğu o artışlarının nedenleri var. Öncelikle HDP'li belediyelere Kayyum atanmasıdır. Çünkü HDP'li belediyeler PKK'ya hizmet ediyorlardı. Örgüte finans sağlıyorlardı. Ayrıca halkın üzerinde büyük bir baskı kuruyorlardı.

HDP'li belediye başkanları talimatları Kandilden alıyorlardı. Parayı Ankara'dan emirleri kandilden alıyorlardı. Kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımıyorlardı. Kayyum atanmasıyla beraber bu tehditler ortadan kalktı.

Oy artışlarının bir başka sebebi de devletin halka güven vermesidir. Devlet, ben artık terörle mücadele ediyorum. Sizi terörün kucağına bırakmayacağım. Namusunuzu, malınızı korumaya alacağım dedi.

Daha önceki programlarda da söylemiştim. Doğu ve Güneydoğu'da seçimler eşit yapılsa yani örgütün tehdit ve baskısı olmasa HDP yüzde 20'den fazla oy alamaz. Kürtler PKK'lı da değildir.

HALK İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU'YA GÜVENİYOR

Halk PKK'nın uzantısı HDP'yi istemiyor ama siz devlet olarak bir boşlu oluşturursanız o boşluğu birileri doldurur. Bir öz eleştiri de yapmak lazım.

Barış sürecinden sonra Cumhurbaşkanımızın kararlı halka güven verdi.  Ayrıca Halkın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya olan güveni de oyların artmasına neden oldu. Çünkü içişleri bakanımız söyledikleri ile yaptıkları bir olan birisi.

Halk 51.4 ile Ak Partiye oy verdi ama kendinizi de sorgulayın dedi. Kendimiz sorgulamamız lazım. Eğer özeleştiri yaparsak inşallah 2019'da güçlü bir şekilde iktidara geleceğiz.

Şunu da görmek lazım PKK'nın gücü düştükçe HDP'nin de gücü düşüyor.  PKK'nın gücü yükseldikçe HDP'nin de oyu artıyor. Doğu ve Güneydoğu'nun seçim tablosundaki değişim PKK'nın gücünün zayıflamasındandır.

 

Oluşturulma Tarihi : 20.04.2017