Share

Başkan Atilla, A Haber'de Gündemi Değerlendirdi

Belediye Başkanı Menderes Atilla, A Haber televizyonununda Memleket Meselesi programının canlı yayın konuğu oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Başkan Atilla, önemli tespitlerde bulundu. Halep'in savaşın merkezi olmasındaki sebeplerden birinin de PYD/PKK'lıların Özgür Suriye Ordusuyla savaşması olduğunu vurgulayan Başkan Atilla, şunları söyledi: "Halebin bu duruma düşmesindeki en büyük sebeplerinden biri Salih Müslim ve PYD terör örgütü bugüne kadar hep özgür suriye ordusuna saldırdılar. rejim askerleriyle beraber ÖSO ile savaştılar. Yani halebin bu duruma düşmesindeki en büyük sebeplerinden biri terörist başı Salih Müslim'in denetimindeki pyd terör örgütü. Onlar beraber hareket ediyorlar.

Bugün Haseke'de ve Kamışlı'da PYD teröristleri ile rejim ordusu beraber hareket ediyorlar. iş birliğinde oldukları açık ve nettir. Halep'te de beraber hareket ediyorlar.

Benim nazarımda PKK eşittir PYD. Bundan 2.5 yıl önce rejim askerleri PYD'yi finanse ediyordu. Rasulayn'daki tankları hiç bir kurşun atmadan PYD'ye teslim ettiler. Haseke'de rejim ordusunun mühimmadı bir günde PYD'ye teslim edildi.

PYD bir yandan diyor ben kürtlerin özgürlüğü için savaşıyorum ve rejimle beraber hareket ediyorlar.

Halep'te yaşayanların büyük bir çoğunluğu sünni araplar, Türkmenler ve azınlıkta da kürtler var.

PYD dünya kamuoyuna ne diyor? biz DAEŞ'le savaştıklarını söylüyorlar."

PROGRAMIN TAMAMI

Oluşturulma Tarihi : 29.11.2016