Share

BAŞKAN SOYLU'dan 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ''Mesajı:

CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKANI FEYYAZ SOYLU’DAN “, "DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’NÜ, HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ DUYULDUĞU BİR ZAMAN DİLİMİN DE, DÜNYANIN DEĞİŞİK BÖLGELERİNDE YAŞANAN SAVAŞLARIN VE KAOSUN GÖLGESİNDE KUTLUYORUZ.” DEDİ.

BÜTÜN İNSANLIĞIN ORTAK İDEALİ OLAN BARIŞA, KARDEŞLİĞE VE HUZUR DOLU YARINLARA ULAŞMAK İÇİN HERKESİN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMEYE İHTİYACI OLDUĞUNU KAYDEDEN CEYLANPINAR BELEDİYE BAŞKANI FEYYAZ SOYLU’DAN “ ‘1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’ MESAJINDA, “DÜNYADA HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANAN, DÜNYA İNSANLIĞININ HUZUR, GÜVEN VE MUTLULUK İÇİNDE YAŞAMASI İÇİN SAVAŞLARA DEĞİL, BARIŞA İHTİYAÇ VARDIR. KAN VE GÖZYAŞININ OLDUĞU YERDE BARIŞ VE HUZURDAN BAHSEDİLEMEZ. DÜNYANIN DEĞİŞİK COĞRAFYALARINDA YAŞANAN HUZURSUZLUKLARIN, SAVAŞLARIN TEK ÇARESİ BARIŞTIR.

GELECEK NESİLLERE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN, “DİNİMİZ, DİLİMİZ, İNANCIMIZ NE OLURSA OLSUN ÖNCE İNSAN OLDUĞUMUZU UNUTMAMALIYIZ.” DİYEN BAŞKAN SOYLU MESAJINI ŞÖYLE TAMAMLADI:

“DEĞERLER ÜZERİNDE FARKLILIKLARI ÇOĞALTARAK VE ZENGİNLİK SAYARAK GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ. NASIL GÖK KUŞAĞINDAKİ FARKLI RENKLER UYUM İÇİNDE GÖRÜNÜYORSA BİZLER DE TÜM FARKLILIKLARIMIZLA SEVGİ, SAYGI VE BARIŞ ZEMİNİNDE BULUŞARAK, YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ. YOKSULLUĞUN, SEFALETİN VE GELİR ADALETSİZLİĞİNİN BARIŞA DEĞİL SAVAŞA KATKI SUNACAĞINI UNUTMAMALIYIZ. DÜNYADA İNSANLIK PAYDASINDA BULUŞABİLDİĞİMİZ, SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİĞİN SADECE KELİMELERDE VE TEMENNİLERDE KALMADIĞI BARIŞ DOLU GÜNLER TEMENNİSİYLE ‘1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’ KUTLU OLSUN.      

 

Oluşturulma Tarihi : 01.09.2020