Share

Sınırın Sıfır Noktasında Sokak Hayvanları Unutulmadı

Ceylanpınar'da '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü' kapsamında Ceylanpınar Belediyesi tarafından sokak hayvanları beslendi.

Ceylanpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sokak köpeklerini besleme etkinliği düzenlendi. Toprak Mahsulleri Ofisi'nde bir araya gelen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri sokakta topladıkları hayvanlara süt ve mama verdi. Yapılan besleme etkinliğine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran'da katıldı.

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran, etkinliğin farkındalık yaratmak amacıyla yapıldığını ifade etti. Öte yandan Başkan Yardımcısı Daşkıran, Ceylanpınar'daki sokak hayvanlarının daha iyi koşulda yaşamaları için hizmet ettiklerini söyledi.

"YARDIMSEVERLİK BUGÜN HAYVAN SEVGİSİYLE TAMAMLANMIŞ OLDU"

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran, sınırın sıfır noktasında kimsesiz hayvanları unutmadıklarını ifade etti. Daşkıran, "Dünya Hayvanları Koruma Haftası nedeni ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından bugün kimsesiz ve sokak hayvanlarına yönelik etkinlik düzenlendi. Sınırın sıfır noktasında insanlara ve insanlığa yönelik başlatılan ve devam eden yardımseverlik bugün hayvan sevgisiyle tamamlanmış oldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kimsesiz ve sokak hayvanlarına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında yavru köpeklerimize mama dağıtımı yapıldı. Bu ve buna benzer etkinliklerim her zaman ilgili müdürlüğümüzün kontrolünde yapılmaktadır. Başta Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şahsım ve Sn. Belediye Başkanımız Menderes Atilla adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 05.10.2018