Share

Başkan Soylu, Evsiz Yıldırım Ailesine Sahip Çıktı

Ceylanpınar ilçesinde evinin kirasını ödeyemediğinden dolayı sokakta çocuklarıyla birlikte kalan Yıldırım ailesine Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu sahip çıktı.

Mevlana mahallesinde yaşayan Süleyman Yıldırım ve ailesi geçtiğimiz yıllarda aşırı yağan yağışlardan dolayı evi yıkıldı. Bir süre kirada kalan aile kirayı karşılamadığından dolayı evsiz kalarak yıkılan evlerinin önünde kurdukları çadırda kalmaya başladı.

Başkan Soylu, Aileyi Arayarak Konu Hakkında Bilgi Aldı

Şehir dışında olan ve Ailenin durumunu öğrenen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Yıldırım ailesini telefonla arayarak bilgi aldı. Başkan Soylu, Yıldırım ailesinin barınma ve yeni yapılacak olan evlerinin inşaat sorunlarını çözüme kavuşmasına yönelik kurmaylarını gönderdi.

Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili Yusuf Geçen, Başkan Yardımcısı Cuma Barutçu ve Belediye Encümeni Cuma Budak ile beraber Yıldırım ailesinin kaldığı adrese giderek ailenin sorunlarını dinledi. Ailenin barınma ihtiyaçlarının ve 4 aylık kira yardımı Belediye tarafından karşılanacağını belirten Başkan Vekili Yusuf Geçen, aileyle yakından ilgilendi. Yıkık ve harabeye dönmüş olan evle ilgili birime talimat veren Başkan vekili Geçen, ailenin barınma ihtiyaçlarının ve yapılacak olan inşaatla ilgili gerekli yardımların yapılacağının sözünü verdi.

Yıldırım, İhtiyaç Olan Gerekli Yardımlar Yapılacak

Yapılan yardımlarla ilgili teşekkür eden Süleyman Yıldırım,’’Allah hepinizden razı olsun Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’da beni arayarak konu hakkında bilgi aldı. İhtiyacımız olan gerekli yardımların yapılacağını belirti. Ceylanpınar Belediyesine ve Başkan Yardımcılarına göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim’’dedi.

Oluşturulma Tarihi : 20.11.2020