Share

Ceylanpınar’da Haşereyle Yoğun Mücadele

Ceylanpınar Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe merkezi ve kırsalında haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Ceylanpınar Belediyesi, vatandaşların haşerelerden uzak rahat bir yaz mevsimi geçirmesi amacıyla seferber oldu.  6 araç üstü ekipmanla kent merkezi ve kırsalında haşerelere karşı yapılan çalışmalar, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Gün içerisinde beyaz masaya gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yapıyor.

İlçe genelinde yer alan kanalizasyon giderleri, çöp konteynerleri, dere, yeşil ve sulak alanlarda etkili olarak ilaçlama çalışmaları yapan ekiplerin mücadelesinin yaz boyunca süreceği bildirildi.

Ceylanpınar Belediyesi’ne bağlı Sağlık İşleri ekipleri, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ürünlerle organize ettiği ilaçlama planında, ilçe merkezi ve kırsalında 6 araç üstü ekipman desteğini kullanarak çalışmalarda etkinliği sağlıyor.

Ceylanpınar Belediyesi Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, ‘’Belediye olarak yılın 12 ayında larva ile yapılan mücadelemizin yanı sıra Alo 153 şikâyet hattına gelen tüm talepler dikkate alınıyor” dedi.

Adnan Daşkıran, hem destek hizmetleri hem de sağlık biriminin özveriyle çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Bunun yanı sıra devam eden corona virüs tedbirleri kapsamında şubat ayında e-teklif usulü ile yapılan ihalemiz sonucunda 6 farklı kalem olarak haşere ilacı alımına gidildi. Alınan ilaçlarla o günden beri 6 araç üstü açık araçlarımızla hem merkez hem yaklaşık 60 kırsal mahallelerimizde yapılan planlamayla her gün saat 19:00’dan gece saat 01:00 kadar ilaçlama yapıyoruz.”

Daşkıran, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun halk sağlığını ilgilendiren konulardaki hassasiyetine de dikkati çekerek, “Halk sağlığı her şeyin önünde gelir. Bu çalışmalarımızda bize her türlü desteği sağlayan başkanımıza ekinimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 24.06.2021