Share

Aşağı Doruklu Mahallesinde Kutlu Doğum Ziyafeti Verildi

Kutlu Doğum haftası dolayısıyla Ceylanpınar ilçe müftülüğü ve Aşağı Doruklu Mahallesinden Uçar ailesinin düzenlediği Kutlu Doğum mevlidinde yaklaşık 3 bin 500 kişiye hamis ikram edildi.

Her yıl farklı bir mahallede gelenekselleşen Kutlu Doğum mevlidi bu yıl Aşağı Doğruklu Mahallesinde yapıldı. Ceylanpınar Müftülüğü ve Uçar ailesi tarafından organize edilen kutlu doğum mevlidi ve mevlid ziyafetine yoğun katılım oldu. Düzenlenen programda yaklaşık 3 bin 500 kişiye hamis ikram edildi.

Mevlid programına resmi erkanın yanı sıra Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma yapan İl Belediye Meclis Üyesi Feyyaz Soylu, kutlu doğum etkinliklerinin yurt genelinde yapılmasının barış ve kardeşliği vesile olacağını söyledi.

Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Güntekin de, Hz. Peygamberin gelişi ile dünyaya adalet ve bereketin geldiğini belirtti. Kutlu Doğum etkinliğine katkıları ve vermiş oldukları mevlid yemeğinden dolayı uçar ailesini de tebrik eden Güntekin, Kutlu doğum etkinliklerinin hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.

Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran ise, kutlu doğum mevlidine vesile olan Uçar ailesine teşekkür ederek bu tür etkinliklerin devamlı yapılması ve toplumda kutlu doğum ikliminin yayılması gerektiğini vurguladı.

Oluşturulma Tarihi : 21.04.2017