Share

Başkan Atilla, Gazeteci Milletin Fahri Vekilidir

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Atilla, “Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basın aynı zamanda demokrasinin en önemli araçlarından biridir. Unutulmamalıdır ki gazeteci milletin fahri vekilidir” dedi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Kamuoyunun doğru ve güvenilir haber almasında basına büyük görev düştüğünü ifade eden Başkan Atilla, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kamuoyunun hızlı, objektif ve sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde şüphesiz basının rolü çok büyüktür. Gece gündüz, yağmur kar demeden ve en önemlisi de mesai mefhumu gözetmeden halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler. Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basın aynı zamanda demokrasinin en önemli araçlarından biridir. Unutulmamalıdır ki gazeteci millettin fahri vekilidir.Basın çalışanlarımıza prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder, tüm medya çalışanlarının 10  Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım."

Oluşturulma Tarihi : 10.01.2018