Share

Gençler Ve Esnaflara Girişimcilik Kursu

Ceylanpınar Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) iş birliği ile gençlere ve esnaflara yönelik girişimcilik kursu verildi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, öncelik amaçlarının eğitim hayatı bitmiş gençlere yönelik girşimcilik ruhlarını daha etkin hale getirmek olduğunu ifade tti.

5 gün süren 9’u esnaf 26’sı genç olmak üzere toplam 35 kişinin katıldığı girşimcilik kursunun Ceylanpınar Belediyesi  vakfın çalışan gençlik koordinatörlüğü ve iş birliği ile mesleki eğitim kurslarını açtıklarını ifade eden Menderes Atilla, amaçlarının esnaf ve genç girşimci kardeşlerimizi daha tecrübeli bir birey yapmak olduğunu dile getirdi.
 
Sınırın sıfırın noktasında son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı gençlerimizin terör olaylarından etkilenmemesi için ve aynı zamanda esnaflara girşimcilik ruhunun daha etkin hale getirmek için çaba sarf ettiklerini söyleyen Atilla, girşimcilik kursunun ardından pazarlama kursu açacaklarını ve bu tür eğitimlerin süreceğini , eğitimler için hazır olduklarını belirtti.
 
Konu ile ilgili aciklama yapan kurs egitmeni ekonomi uzmanı Tuncay işlek; Bu eğitimlerle gençlerin ve esnafların kalifiyeli hale getirerek girişimci ruhunu ortaya çikartmak oldugunu belirtti.
Bu tür eğitimlerin süreceğini belirten İşlek, her zaman bu eğitimler için hazır olduğunu belirtti.
Oluşturulma Tarihi : 06.02.2018