Share

Han Mahallesi Kültür Evi Halkın Hizmetine Sunuldu

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın "Her mahalleye bir kültür evi" projesi kapsamında Han Mahallesi Kültür Evi tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ceylanpınar Belediyesi'nin ilçe kırsalında sürdürdüğü çok amaçlı kültür evi çalışmaları aralıksız sürüyor. 2015-2016 yılları arasında 55 kültür evinin temelini atan Ceylanpınar Belediyesi, yapımı tamamlanan kültür evlerini vatandaşların hizmetine sunuyor. Han Mahallesinde yapımı tamamlanan ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden kültür evi mahalle sakinlerine hizmet vermeye başladı.

Kültür evinin tamamlanarak hizmet vermeye başladığını söyleyen Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, ''Yapılması planlanan çevre düzenlemesi için Ceylanpınar Belediyesi olarak buradayız. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve Ceylanpınar Belediye Başkanımız Menderes Atilla'nın talimatıyla Han köyüne modern bir kültür evi için geçtiğimiz aylarda kolları sıvamıştık. Hamdolsun en kısa zamanda kültür evini tamamladık. Bugünde çevre düzenlemesini yaptığımız kültür evini vatandaşlarımızın hizmetine koyacağız.'' dedi.

Han Mahalle Muhtarı Mehmet Sait Yılmaz ise, ''Han Köyü muhtarı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye, daire başkanlarına, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol'a ve tüm meclis üyelerine bu büyük hizmeti bizlere getirdikleri için teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Han Mahallesinde çevre düzenleme çalışmaları devam ederken çalışmaları yerinde inceleyen Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol'un yanı sıra Belediye Başkan Vekili Cemal Karatay, Belediye Encümenleri Cemal Boz ve Rüstem Ceylan da çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Oluşturulma Tarihi : 11.02.2017