Share

Özbek Mahallesi Semt Pazarı

PROJENİN ADI: ÖZBEK MAHALLESİ SEMT PAZARI

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde verdiği vaatler arasında bulunan Özbek Mahallesine modern otantik semt pazarı projesinin çalışmalarına start verildi.

Özbek Mahallesinde çalışmalarına başlanılan modern semt pazarı yapım çalışmaları kapsamında temel atma hazırlıkları sürüyor. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde vaatleri arasında olan ve Özbek Mahalle sakinlerinin kanayan yarasına derman olan projenin yapım çalışmalarının startını Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, verdi.

Ceylanpınar Belediye Encümenleriyle birlikte otantik semt pazarında incelemelerde bulunan Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, ‘’Özbek mahallemizde bulunan boş bir alanımız vardı. Mahalle halkının aldığı karar doğrultusunda buraya semt pazarının kurulması talebinde bulundular. Bu kapsamda Özbek mahallemize çok amaçlı kapalı semt pazarı yapımına başlanıldı. Özbek vatandaşlarımız genelde tarımsal işlerle uğraştığından çok kaliteli ve lezzetli sebze meyve yetiştiriyorlar. Hem Ceylanpınar halkı hem de Özbek vatandaşlarımız gelip burada gönül rahatlığıyla alış verişlerini yapacaklar. Ayrıca kapalı semt pazarında sosyal etkinliklerde yapabilecekler.’’ ifadelerinde bulundu.

3.291 metrekare üzerine inşa edilerek vatandaşları ve pazar esnafını olumsuz hava şartlarına karşı koruyacak ve düzenli bir şekilde alışveriş imkanı sağlayacak olan modern otantik semt pazarı çalışmalarının en kısa zamanda bitirilmesi planlanıyor.

Oluşturulma Tarihi : 28.06.2016