Share

Başkan Atilla, şehit kaymakam mevlidine katıldı

Osmanlı Ocakları Ceylanpınar temsilciliği tarafından Mardin'in Derik İlçesinde Şehit edilen Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ve bütün şehitlerin için mevlid-i şerif programı düzenledi.

Programda bir konuşma yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, başta şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ü ve tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Başkan Atilla sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün Osmanlı Ocakları Başkanı Mehmet Kesmez ve yönetimi tarafından bir süre önce şehit edilen Mardin Derik ilçe kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün ruhuna Kur'an ve Mevlid okutuldu. Ceylanpınarlı hemşerilerimizde iştirak ettiler. Mevlid-i Şerifin hayrını en başta Hz. Peygamberin ruhuna, kelime-i tevhid için bugüne kadar can veren tüm şehitlerimizin ruhuna, şehit kaymakamımızın ruhuna ve ilçemizde kalleşçe şehit edilen polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'ın ruhlarına ve PKK terör örgütü tarafından vatan için can vermiş bütün şehitlerimiz ruhuna hediye ediyoruz."

 Osmanlı Ocakları Başkanı Mehmet Kesmez de mevlid programına katılan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: "Öncelikle bu kutlu davada şehit düşen kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk için düzenlemiş olduğumuz mevlid programına iştirak eden Belediye Başkanımız Menderes Atilla'ya, ilçemiz kanaat önderlerinden Mehmet Sait Atilla'ya ve programımıza gelen tüm misafirlerimize sonsuz şükranlarımı iletiyorum. PKK ve FETÖ terör örgütlerini özellikle şiddetle kınıyoruz.  Osmanlı ocakları olarak halkımız ötekileştirmeye çalışanlara inat etkinliklerimizi yapmada devam edeceğiz. Belediye başkanımız, kanaat önderlerimiz ve kaymakamımızın öncülüğünde ilçe teşkilatımızla beraber bizler kardeşlik ruhunu Osmanlı ocaklarını olarak bu adımları atacağız. Osmanlı şuur ve medeniyetini yaşatmaya ilke edinmiş bir yapı olarak inşallah biz de bu güzel atmosferi yaşatmaya çalışacağız."

Oluşturulma Tarihi : 24.11.2016