Share

Ceylanpınar Belediyesi Bir Başarıya Daha İmza Attı

Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı, Mersin’de katıldığı uluslararası turnuvadan büyük başarı elde etti.

Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı, Türkiye Satranç Federasyonu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ortak düzenlediği ve bu yıl 2. si düzenlenen Mersin Open Uluslararası satranç turnuvası B Kategorisinde büyük bir başarıya daha imza attı.

Mersin Open’de yapılan 2.Uluslararası Satranç turnuvasına 6 sporcu ile katılan Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı, B Kategorisinde 1.lik 3.lük ve 5.lik, Bayanlarda ise 7.lik elde ederek katıldığı ilk uluslararası turnuvada tarih yazdı.

ULUSLARARASI TURNUVADA BÜYÜK BAŞARI

Aralarında Rusya, Ukrayna, Azerbaycan'ın da bulunduğu toplam 15 ülkeden 169 sporcunun katıldığı  Mersin Open Uluslararası Satranç Turnuvasında büyük bir başarı elde eden Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı Antrenörü Ahmet Elgün, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız TÜLAY'ın da kendilerini tebrik ettiğini söyleyerek, "Biz Ceylanpınar olarak ilk kez bir uluslararası turnuvaya katıldık. Turnuvadan önce biraz heyecan biraz da tedirginlik vardı. Beklentilerin üstünde sonuçlar aldığımız için tedirginliğimiz gitti. Bundan sonraki turnuvalarda daha tecrübeli bir şekilde ve  elbette  her seferinde üstüne biraz daha koyarak yolumuza devam edeceğiz. Bir şeyi de hatırlatmak istiyorum. Burada eğer bir başarı elde etmişsen bu başarı Belediye Başkanımız Menderes Atilla'nın bizi desteklemesi, her türlü imkanı sporcular ve gençler için seferber etmesi dolayısıyladır. Bundan dolayı da belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

GENÇLERİ DESTEKLERSENİZ BAŞARI KAÇINILMAZ OLUR

Belediye Başkanı Menderes Atilla'da satranç takımının elde etmiş olduğu büyük başarı dolayısıyla kendilerini tebrik ederek, "Ben gençlere inanıyor ve güveniyorum. Çünkü biliyorum ki eğer gençleri destekler, onların yanında olursanız başarı kaçınılmaz olur. Şimdi gençlerimizden daha büyük başarılar bekliyoruz." dedi.

Oluşturulma Tarihi : 29.10.2017