RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ

icon Telefon:
|
icon Fax:
 
icon Mail:

MÜDÜRÜMÜZÜN ÖZGEÇMİŞİ

Adnan Yıldız

1977 yılında Ceylanpınar’da Doğdu İlk ,Orta ve Lise Öğrenimini Ceylanpınar’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Dicle Üniversitesi Elektrik Bölümünde tamamlayan Yıldız Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü tamamladı.

Yerel Yönetimler dalında Yüksek Lisans yapan Yıldız, Siyaset Bilimi, Siyasal İletişim İkna Edeci İletişim. Dış Politika Analizi, Diplomasi Tarihi, Uluslararası İlişkiler Uluslararası Ticaret, İthalat İhracat, AB Projeleri, Dış Ticaret İşlemleri, İşletme Yönetimi. Dış Ticaret Uzmanlığı, Girişimcilik, Dış Politika ve Diplomasi, Siyasal İletişim, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler dallarında eğitimler aldı. Özel Şirketlerde yönetici olarak görev yaptı.

TBMM’ de 22 dönemde Milletvekili Danışmanlığı görevinde bulunan Yıldız Şehit yakını kontenjanından Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığında Göreve Başladı. 2016 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün emrinde Altınözü Belediyesine Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atandı. 2017 yılında Ceylanpınar Belediyesine atanan Yıldız burada Kırsal Hizmetler Müdürü, Muhtarlık İşleri Müdürü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle Ruhsat ve Denetim müdürü olarak atanan yıldız halen bu görevi yürütmektedir.

MÜDÜRLÜK HABERLERİ